Şifreli Geçiş Sistemi

şifreli geçiş sistemi

Şifreli Geçiş Sistemleri

Güvenliği Bir Adım Daha Öteye Taşıyan Teknoloji
Günümüzde güvenlik her zamankinden daha önemli hale geldi. Şifreli geçiş sistemi, modern güvenlik ve erişim kontrolü ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmış bir çözümdür. Özellikle işletmeler, kamu alanları ve bireysel konutlar için güvenliği sağlamak, sadece malzemeleri korumakla kalmaz, aynı zamanda içeriğin ve insanların güvenliğini de garanti altına alır.

Şifreli Geçiş Sistemi Nedir?

Şifreli geçiş sistemi, kullanıcıların belirli bir alana erişimini sağlamak için şifre kullanımını temel alır. Genellikle kapılar, turnikeler ve bariyerler gibi giriş noktalarında kullanılır. Kullanıcılar, doğru şifreyi girdiğinde veya kart okuyucuya kartını okuttuğunda geçiş izni verilir. Bu, yetkisiz erişimi önlerken yetkililere hızlı ve etkili bir şekilde geçiş yapma imkanı tanır. Aynı zamanda erişimin kontrol edilmesine olanak sağlar.

Şifreli Geçiş Sistemi Nasıl Çalışır?

Kullanıcılar, önceden belirlenmiş bir şifreyi veya şifre kartını kullanarak sisteme erişim talebinde bulunur. Sistem, doğru şifre veya kart doğrulandığında erişim izni verir. Bu sistem, yetkilendirilmiş personelin belirli alanlara sınırsız, belirli bir süreyle veya belirli bir saat diliminde giriş yapmasını sağlar. Şifreyi bilmeyenler ise kapı, turnike vb. alanlardan geçişi izin verilmez.

Sistemin Avantajları Nelerdir?

  1. Güvenlik: Yüksek düzeyde güvenlik sağlar. Doğru şifreyi bilmeyen veya yetkisiz bir kartı kullanmaya çalışan kişilerin geçişi engellenir.
  2. Kolay Kullanım: Sistem, kullanıcı dostu arayüzü sayesinde hızlı ve kolay bir şekilde öğrenilebilir. Şifre veya kart okuma işlemi oldukça basittir.
  3. Esneklik: Bir dizi farklı alan ve ihtiyaca uyacak şekilde özelleştirilebilir. Farklı kullanıcı gruplarına farklı erişim izinleri verme esnekliğine sahiptir.
  4. Kayıt Tutma Yeteneği: Sistem, belirli bir alana giriş yapan kullanıcıların tarih ve saat bilgilerini kaydedebilir. Bu, izleme ve raporlama işlevselliğini artırır.
  5. Dayanıklılık: Şifreli Geçiş Sistemleri, dayanıklı malzemelerden yapılmıştır, (Çin menşei hariç) bu da uzun ömürlü ve dayanıklı bir çözüm sunar.

Güvenliğinizi artırmak ve kontrolü elinizde tutmak için Şifreli geçiş sistemleri tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda daha fazla bilgi için Wikipedia sayfasına gözatabilirsiniz.

Şifreli Geçiş Cihazları

Şifreli giriş, çıkış, geçiş cihazları, güvenliği artırmak ve yetkisiz erişimleri önlemek amacıyla kullanılan elektronik cihazlardır. Şifreli geçiş ve personel takip cihazları genellikle bir şifre veya kimlik doğrulama yöntemi kullanarak belirli bir alanın veya kaynağın erişimini kontrol ederler ve zaman kontrolü sağlarlar.

xpass 2 şifreli geçişXpass 2 + Şifreli Geçiş Cihazı

Dış Mekan Kompakt Şifreli RFID Okuyucu

Xpass 2, Gangbox konumlarında eksiksiz kurulum sunar. İhtiyaçlarınıza bağlı olarak Gangbox tipini veya Gangbox Tuş Takımı tipini seçebilirsiniz. Tuş takımında ayrıca görme engelliler tarafından kullanım kolaylığı için beş numaralı tuşun üzerinde bir homing çıkıntısı vardır. BLE (Bluetooth Düşük Enerji) Android’de BLE aracılığıyla iletişim kurar. AES şifreleme algoritmasını kullanarak veri iletişimini korur. NFC (Yakın Alan İletişimi) Android’de NFC’nin HCE’si aracılığıyla iletişim kurar.

Daha fazla bilgi için tıklayın


 

Biostation L2 | İç Mekan Parmak İzi IP Erişim Terminali

Suprema BioStation L2, Suprema’nın yeni nesil biyometrik teknolojisi ve güvenlik platformuna dayalı kapsamlı erişim kontrolü ve zaman katılım özellikleri sağlayan temel bir parmak izi terminalidir. Her türlü zaman-devam uygulaması için tasarlanan BioStation L2, dünyanın en iyi Suprema parmak izi algoritmasını, yüksek performansı ve gelişmiş güvenlik özelliklerini birleştirerek olağanüstü değer sağlar.

Daha fazla bilgi için tıklayın.


BioLite N2
Dış Mekan IP Parmak İzi Terminali

Suprema BioLite N2, Suprema’nın en yeni biyometrik teknolojisi ve güvenlik platformuna dayanan kapsamlı erişim kontrolü ve zaman takip özellikleri sağlayan bir Suprema’nın 2. nesil dış mekan parmak izi terminalidir.

BioLite N2, Suprema’nın dünyanın en iyi parmak izi sensörüyle birleştirilmiş en son parmak izi algoritmasına sahip olarak sınıfında lider performans ve güvenlik sağlar. Sağlam bir lp67 muhafaza içinde paketlenmiş olan BioLite N2, çok sınıflı RFID okuma teknolojisi ile sistem tasarımına esneklik kattı. IP67, Toz ve Su Korumalı BioLite N2, Ip67 dereceli sağlam yapısı ile üstün giriş koruması sunar. Cihaz, istilacı neme, toza ve hatta sıvılara karşı üstün koruma sağlar.Bu koruma, Suprema’nın titiz sızdırmazlık ve ekstra koruyucu mühendisliği ile sağlanır.Ortam ne kadar zorlu olursa olsun, BioLite N2 dış mekan uygulamaları için ideal seçimdir.

Daha fazla bilgi için tıklayın.

5/5 - (21 kez oylandı.)

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Scroll to Top