PDKS | En İyi PDKS Cihazları ve Programı | Personel Mesai Takibi, Giriş – Çıkış Kontrol ve Personel Takip

PDKS, bir işyerinde çalışan personelin giriş-çıkış saatlerini otomatik olarak kaydeden teknolojik sistemlerdir. PDKS sistemleri, genellikle biyometrik veriler, kartlar veya şifreler aracılığıyla çalışanların kimliklerini doğrular ve personel giriş-çıkış verilerini veritabanına kaydeder. Bu sayede Personel Devam Kontrolü rahatlıkla yapılabilir.

PDKS yazılım özelliklerine bağlı olarak Personelin devam durumu, geç kalma, fazla mesai, vardiya zamanları, şirket içindeki belirli alanlara erişim izinleri, puantaj hesaplamaları, ziyaretçi modülü, yemekhane modülü gibi birçok işlem yapabilir.

Personel devam takip sistemleri, Yüz tanıma, parmak tanıma, avuç içi tanıma gibi biyometrik doğrulama cihazları gerçekleştirilebilir. Belirlemiş olduğunuz alanlara (Giriş – çıkış kapıları, şirket girişi, kat girişleri, yemekhaneler, özel katlar, odalar vb.) giriş çıkışlarda kontrol ve yetki yönetimi sağlar.

 

PDKS Açılımı

PDKS, Açılımı “Personel Devam Kontrol Sistemleri” olarak geçmektedir.(1)

İşverenlere Faydaları

PDKS sistemlerinin temel amacı, çalışanların çalışma saatlerini takip etmektir. Bu sayede işverenler, çalışanların geç kalma, erken çıkma, izin, fazla mesai takip veya puantaj gibi durumlarına kolaylıkla ulaşabilir.

PDKS, işverenler için aşağıdaki faydaları sağlar:

Disiplini artırır: Çalışanların çalışma saatlerine uymalarını teşvik ederek disiplini artırır.
Maaş hesaplamasını kolaylaştırır:  Çalışanların çalışma saatlerini otomatik olarak kaydederek maaş hesaplamasını kolaylaştırır. Farklı ERP / Bordro yazılımları ile entegre olabilir (Opsiyonel)
İş verimliliğini artırır: Çalışanların çalışma saatlerini verimli bir şekilde kullanmalarını sağlayarak iş verimliliğini artırır.
Doğruluk ve Güvenilirlik: PDKS sistemleri, personel giriş-çıkış saatlerini doğru bir şekilde kaydeder. Manuel kayıtların hatalarını ve yanlışlıklarını önler, böylece doğru ve güvenilir veriler elde edilir.

 

En İyi PDKS Cihazları

Personel Devam Kontrol Sistemi (PDKS) cihazları, işletmelerde personel devamını kaydeden ve yöneten önemli araçlardır. PDKS cihazları, personelin işe giriş, çıkış, izin, mola, mesai gibi durumlarını takip etmek için kullanılır.

Personel Devam Kontrol Sistemlerinde kullanılan cihazların Güney kore üretimi kullanılması önerilmektedir. En iyi biyometrik PDKS cihazlarıSUPREMA” markasına ait cihazlardır.

Bu sebeple blogumuzda bu cihazları tanıtmaktayız:

 

Yüz Tanımalı PDKS Cihazları 

Suprama Yüz tanıma cihazları sektörün en kaliteli ve üst düzey cihazlarıdır. FaceStation 2, 4.000 eşleşme/saniyeye kadar dünyanın en hızlı eşleştirme hızını sağlar. 30.000’e kadar kullanıcıyı, 50.000 yüz görüntüsü kaydını ve 5.000.000 metin kaydını barındırabilir.

Yüz tanıma cihazlarını incelemek isterseniz: Tıklayın

 

Parmak İzi Okuyucu PDKS Cihazları

Suprema, Parmak izi okuyucu cihazları dünya çapında birçok ödüle sahiptir. Suprema, dünyanın en iyi 50 güvenlik üreticisi arasında yer almaktadır ve 140’tan fazla ülkede dünya çapında bir satış ağına sahiptir ve EMEA bölgesinde biyometrik erişim kontrolünde 1 numaralı pazar payına sahiptir.

Parmak izi okuyucuları incelemek isterseniz: Tıklayın

 

Kartlı ve Şifreli Geçiş İçin PDKS Cihazları

Suprema X-Station 2, QR kodları, Mobil Erişim, RFID kartları ve parmak izleri gibi farklı kimlik bilgilerini destekleyen, kimlik bilgisi seçenekleri ve sistem tasarımı açısından en üst düzeyde esneklik sunan çok yönlü bir akıllı terminaldir.

Şifreli ve Kartlı Geçiş Cihazlarını incelemek isterseniz: Tıklayın

 

En İyi PDKS Programı

PDKS yazılımları arasında en iyi pdks programı olan Meyer PDKS, Bünyesinde bulunan türk yazılımcılar tarafından geliştirilmiştir. Sürekli güncellenen altyapısı, mevzuata uyumlu hale getirilmesi, gelişmiş erp, crm entegrasyonları ve her sektörde lider kuruluşlar ile çalışması ile öne çıkmaktadır.

Meyer Pdks Programı

1878 yılında Osmanlı Döneminde kurulan Meyer, 1986 yılında Türk Pazarına İlk Bilgisayarlı Pdks Sistemini İthal Etmiştir. 1999 yılında İlk Parmak izli Pdks Sistemini geliştirmiştir. 2000 yılında Meyer yazılım departmanını kurması ile beraber sadece yurt içine değil İngiltere Ve Uzak Doğuya ihraç etmeye başlamıştır.

Sektörde en iyi markaların tercihi olan Meyer PDKS, ülkemizde en büyük holding ve devlet kuruluşlarının tercihidir. Daha fazla bilgi almak isterseniz Tıklayın

 
Kaynaklar
1-https://www.meyer.com.tr/pdks.htm
5/5 - (6 kez oylandı.)

Scroll to Top